• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Поради лікаря

Щеплення є необхідним/Files/images/News06.03.2012_3.jpg

Кожна четверта дитина в Україні помирає від дифтерії, інформує Міністерство охорони здоров’я. Проти таких небезпечних інфекційних хвороб, як дифтерія чи туберкульоз, щеплення є необхідним. За словами директора Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення Раїси Мойсеєнко, масова відмова від вакцинації може спричинити спалах цих недуг. «Продовжує спостерігатись дифтерія, а якщо є ця інфекція на території України, то ризик її передачі є надзвичайно високим. Тільки за нашими офіційними даними, 25% дітей в попередньому році померли із тих, які захворіли на дифтерію. Щеплення робити треба. Вакцини, які застосовуються сьогодні на території України, є безпечними і перевіреними. Ці вакцини застосовуються в найрозвиненіших країнах світу».

Чи є вакцини безпечними?

Знаючи із новин про трагічні випадки після щеплень, сім’я 5-річного киянина Богдана ставиться до вакцинації дитини із острахом. Але все ж таки йде на такий крок, бо не хоче залишити хлопчика зі слабким імунітетом. Як каже бабуся малюка Людмила Петрівна, наразі ніяких претензій до лікарів у неї не було. «Дитину заводять до лікаря в кабінет у садочку і він по плану в конкретний день робить щеплення. Ніяких проблем. Батькам говоримо, щоб не намочили у воді, 3 дні не купали й стежили за температурою».

В Україні майже не використовуються зареєстровані методи діагностики, які б дозволили виявити алергічні реакції на компоненти вакцини, зазначає В’ячеслав Костилєв, президент ГО «Ліга захисту громадянських прав». «Єдиний спосіб з’ясувати, чи не є вакцина небезпечною для дитини, це введення її до організму. Зараз в Україні не існує можливості ретельного дослідження складу та якості вакцини навіть під час її реєстрації. Обстеження дітей перед щепленнями не забезпечує виявлення небезпечних станів, не проводиться навіть аналіз крові, не використовуються цілком доступні методи діагностики, які дозволяють підвищити безпеку вакцинації».

Кожна партія вакцини, яку завозять на територію України, проходить лабораторний контроль, стверджує Петро Багрій, президент Асоціації фармацевтичних виробників. «У флакончику 10 доз вакцин, 9 людей живі й здорові, а один – помер. Де логіка? Якщо б вакцина була погана, то мало б щось статися із усіма 10. Інше питання, коли лікарі зробили щеплення людині, якій вакцинація була протипоказана».

Педіатр Зоя Дергачова радить вакцинувати дітлахів в індивідуальному порядку і лише від справді небезпечних інфекцій. Таких у переліку Міністерства охорони здоров’я України налічується 10: проти туберкульозу, гепатиту В, дифтерії, кашлюка, правця, кору, паротиту, краснухи, полімієліту та гемофільної інфекції. «По-перше, потрібно визначити титр антитіл до інфекцій, які хочуть вакцинувати. У дитини, можливо, вже є захисний титр антитіл, він міг його отримати, наприклад, від матері. Зрештою, ніхто не відміняв природний імунітет. Але якщо з вакцинацією пішли на великий титр антитіл, то виникає «гіперімунізація», яка може загрожувати життю».

Користь у сотні раз більша, ніж можливі ускладнення

Альтернативи щепленню наразі не існує, стверджує колишній міністр охорони здоров’я Микола Поліщук. Це найкращий метод запобігти поширенню інфекційних хвороб. « Будь-яке втручання завжди може мати якісь наслідки. І в інструкції до вакцинації теж є попередження про можливі наслідки. Але якщо ми оцінюємо користь та шкоду від цього, то ми бачимо, що користь у сотні раз більша, ніж можливі ускладнення. В Україні в середньому близько 10-15% відмовників, а в Донецькій області – 40%».

Лише після того, як в Україні не на словах, а на ділі почнуть реформу охорони здоров’я, скандали у цій галузі будуть постійними, так вважає правозахисник Дмитро Гройсман. «Система охорони здоров’я є величезним джерелом фінансових зловживань. Немає громадського контролю й прозорості».

Поради від лікаря Пігулки:

/Files/images/загруженное 4.jpgЯкщо хочеш бути здоровим
Правило запам’ятай:
Турботу про своє здоров’я
На лікарів не перекладай.
Лікарі лікують хворих,
А здоров’ я вони не творять.
Людина повинна бути сама
Дисциплінована і вольова.

Правила догляду за зубами:

- Полощи рот після кожного прийому їжі теплою водою;
- Зуби чистять пастою вранці та на ніч , перед сном.
- Необхідно багато і енергійно жувати, бо це основна функція зубів.
- Важливо повільно пити, довго утримувати в роті рідкі молочні продукти.

- Не колупай між зубами металевими предметами. Для цього користуйся зубочистками.
- Харчування має бути якісним, побільше містити овочів і фруктів.

- Стан зубів слід перевіряти в лікаря не менш, як двічі на рік.
- Використання жувальної гумки доцільне, коли цукор замінено не шкідливими для зубів солодощами – ксилітом, сорбітом, маннітом. Жувати слід відразу після харчування. А під час харчування гумка шкідлива.

Підвищення температури.

Підвищення температури у дітей дошкільного віку спостерігається значно частіше ніж у дорослих. ЦЕ пов’язано з недосконалістю центру терморегуляцій у дітей дошкільного віку. З підвищенням температури тіла дитина стає млявою, вона відчуває загальну слабкість, головний біль Часто підвищення температури супроводжується блюванням. Дитина стає дратівливою і плаксивою, іноді у неї виникають марення та судоми.
Найважливішим при підвищенні температури є лікування гіпертермічного синдрому. З метою попередження небезпечних наслідків перегрівання дитячого організму дорослим слід виконати такі дії:
· Роздягнути дитину;
· Забезпечити доступ свіжого повітря у приміщення;
· Якомога частіше напувати хвору дитину, запобігаючи зневоджуванню організму. До звичайної добової норми питної води необхідно додавати різні соки, морси, мінеральну воду з розрахунку по одній десертній ложці на 1 кг. маси тіла дитини.

При гіпертермії слід використовувати фізичні способи охолодження:
· обтирати шкіру3% розчином оцту або спирту, а область печінки і передньої поверхні стегон слід обтерти холодною водою для збільшення тепловіддачі;
· прикладати до голови та магістральних судин міхур з льодом через пелюшку;
· ставити клізми з прохолодною водою ( температура води – 10 – 20 градусів , об’єм – 20-200 мл. залежно від віку дитини );
· за можливості обдувати ноги дитини вентилятором.
Примітка: Медикаментозні жарознижувальні засоби ліпше застосовувати у свічках.
Період зниження температури може відбуватися за двома типами: швидко ( критично )зі зниженням до 36 градусів, з різким зниженням судинного тонусу і артеріального тиску, загальною слабкістю аж до колапсу, і повільно ( лірично ).
У першому випадку дитину слід зігріти, прикласти грілки до ніг та рук, переодягнути у суху білизну, попередньо насухо витерши з тіла піт,поміняти постільну білизну.
У другому випадку дитину потрібно частіше поїти і годувати. Їжу слід давати невеликими порціями.
Знаючи усі ці правила надання долікарської допомоги, ви не згаєте марно, а кваліфіковано допоможете дитині до приходу лікаря.

Нехай ваші діти будуть здорові та щасливі!

/Files/images/DSC07981.JPG/Files/images/DSC07931.JPG

Коваленко Світлана Миколаївна - медична сестра старша, стаж роботи - 10 років.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

  • Antram

    2017-09-21 05:30:57

    [url=https://nvzmk.ru/novosti/proizvodstvo-i-montazh-zdaniya-kotelnoy-moshchnostyu-20mvt/]Производство и монтаж здания котельной мощностью 20МВт[/url]...