• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Сторінка батьків

Інформація про діяльність ПМПК м. Бровари на сайті НМЦ сторінка "ПМПК" у розділі "Робота з дітьми з особливими освітніми потребами"


Дитячий садок - перший навчальний заклад для малюка.

/Files/images/загруженное 2.jpgПитання про те, віддавати дитину до дитячого садка чи ні, чимало сучасних родин вирішують позитивно. Однак не всі батьки знають, як полегшити й оптимізувати складний період адаптації дитини до нових умов, і не всі зважають на те, що перебіг цього процесу залежить від їхньої позиції. Де починається соціалізація маленької дитини? Насамперед у родині. Але набагато ширше соціальний розвиток дитини відбувається у дитячому садку. Саме там вона набуває досвіду спілкування з незнайомими людьми - дорослими й дітьми, засвоює норми та правила поведінки, навчається жити у суспільстві. Від того, як пройде звикання дошкільника до нових умов, залежить його фізичний і психічний розвиток, подальша життєдіяльність у дитячому садку й родині. На жаль, нерідко цей процес протікає важко й болісно. Негативна емоційна реакція батьків на поведінку дитини в цей період часто ускладнює ситуацію. Не знаючи, як правильно реагувати на дитячі вередування й сльози, як ліпше вчинити, мама з татом не можуть допомогти своєму малюку.


Рекомендації батькам з підготовки дітей до дитячого садка.

/Files/images/отец.jpg Зверніть увагу на домашній режим харчування та сну й потроху наближайте його до того режиму, що буде у дитячому садку. Привчайте малюка до самостійності й доступного для його віку самообслуговування. Розповідайте дитині, що таке дитячий садок, навіщо туди ходять, чому ви хочете, щоб вона туди пішла. Проходячи повз дитячий садок, з радістю нагадуйте дитині, як їй пощастило - восени вона зможе ходити сюди. Розповідайте рідним і знайомим у присутності малюка про свою удачу, кажіть, що пишаєтеся своєю дитиною, адже її прийняли до дитячого садка. Учіть дитину гратися. Психологи виявили чітку закономірність між розвитком предметної діяльності та її звиканням до дитячого садка. Найлегше адаптуються малюки, які вміють довго, різноманітно й зосереджено діяти з іграшками. Уперше потрапивши до дитячого садка, вони швидко відгукуються на пропозицію погратися, з інтересом досліджують нові іграшки. Дитина, яка вміє гратися, легко йде на контакт із будь-яким дорослим. Робіть разом з дитиною нескладну систему прощальних знаків уваги, так їй буде легше відпустити вас. Пам'ятайте, що на звикання дитини до дитячого садка може знадобитися до півроку. Розраховуйте свої сили, можливості і плани. Чим з більшою кількістю дітей і дорослих, з якими дитина спілкуватиметься у дитячому садку, вона побудує стосунки, тим швидше вона звикне. Допоможіть їй у цьому. Познайомтесь з іншими батьками та дітьми. Відвідуйте разом з дитиною прогулянки у дитячому садку. Дорогою у дитячий садок обговоріть з дитиною, що на неї чекає. Дуже важливо, щоб розмови про дитячий садок супроводжувалися лише позитивними емоціями. У Вас має бути спокійний голос і впевнена інтонація. Ніколи не лякайте дитину дитячим садком. Приблизно за тиждень першого відвідування дитячого садка попередьте дитину про це, щоб вона спокійно очікувала майбутню подію.

Прийоми, що полегшують дитині ранкові прощання.

Навчіться прощатися з дитиною швидко. Не затягуйте розставання. Інакше малюк відчує ваше занепокоєння і йому буде ще складніше заспокоїтися.
Покладіть малюку до кишеньки яку-небудь пам'ятну річ, що нагадуватиме про вас, як сильно ви його любите.
Ніколи не намагайтеся «вислизнути» непомітно від дитини, якщо хочете, щоб вона вам довіряла.
Вигадайте забавний ритуал прощання й строго дотримуйтеся його, наприклад завжди цілуйте дитину в щічку, а потім ніжно потріться носиками або що-небудь подібне.
Не намагайтеся підкупити дитину, щоб вона залишилася у дитячому садку за нову іграшку.
Чітко дайте дитині зрозуміти, що хоч би які істерики вона влаштовувала, їй все одно доведеться йти до дитячого садка. Якщо ви хоч раз піддастеся дитині, надалі вам буде вже набагато складніше впоратися з її вередуваннями й слізьми.

Поради батькам щодо підготовки дитини до навчання в школі

Одне з першочергових завдань сім’ї – забезпечити загальну підготовленість дитини до школи. Для цього необхідно сприяти її нормальному фізичному розвитку, виробленню санітарно-гігієнічних навичок, умінь самообслуговування і побутової праці.

Значне місце в родинному вихованні має зайняти процес налаштування дитини на школу, на серйозну навчальну працю, тобто формування її психологічної підготовленості до навчання. Батькам слід пам’ятати, що головним у цій роботі мають стати найрізноманітніші засоби заохочення, а не примусу. Виховну роботу слід будувати на перспективі радісного очікування дня, коли малюк стане школярем; необхідно переконувати його, що навчання в школі – це серйозна праця, у результаті якої він пізнає багато нового.

Важливим завданням у період підготовки дитини до школи має стати виховання в неї почуття відповідальності, самостійності, організованості, готовності трудитися (безперечно, з урахуванням вікових особливостей); формування моральних засад, що передбачає виховання товариськості, готовності поділитися, поступитися, прийти на допомогу іншим.

Традиційно виділяють три аспекти шкільної зрілості: інтелектуальний, емоційний і соціальний.

Інтелектуальна зрілість для віку 6-7 років визначається вмінням виділяти фігуру із тла, відтворювати зразок, здатність концентрувати увагу, встановлювати зв’язки між явищами і подіями, запам’ятовувати, ураховується також рівень розвитку тонких рухів руки та їхньої координації.

Емоційна зрілість – це здатність до ослаблення безпосередніх, імпульсивних реакцій і спроможність довго виконувати не дуже привабливу роботу, тобто розвиток довільності поведінки.

Соціальна зрілість – це наявність у дитини потреби в спілкуванні з однолітками й уміння підкоряти свою поведінку законам дитячих груп, здатність приймати роль учня, уміння слухати і виконувати вказівки вчителя. Отже, за основу готовності до школи приймається необхідний рівень розвитку дитини, без якого вона не може успішно навчатись у школі.

Батькам слід пам’ятати, що не кожна дитина може зразу успішно навчатися. Річ у тім, що шлях розвитку кожної дитини індивідуальний. Хтось починає раніше за інших ходити, але потім довго не говорить, хтось, навпаки, не вміє усміхатися, зате починає говорити цілими фразами і добре запам’ятовує букви. Тому до шкільного віку діти мають різний багаж досвіду – знань, умінь, навичок, звичок. Безсумнівно, згодом кожна дитина навчиться читати і рахувати, але до моменту вступу до школи їй важливіше мати не певні сформовані навички, а здатність сприймати і засвоювати новий матеріал, тобто здатність до навчання.

Оскільки формування шкільної зрілості, як і загалом увесь розвиток дитини, підкоряється закону нерівномірності психічного розвитку, кожна дитина має свої сильні сторони і зони найбільшої вразливості.

З метою вивчення потреб, нахилів, інтересів дитини, з’ясування стилю спілкування в родині доцільно проводити анкетування батьків. Батьки можуть заповнювати анкети вдома, на батьківських зборах, під час співбесіди, консультації.

Кiлькiсть переглядiв: 1267

Коментарi

 • Dennissourl

  2018-03-17 05:12:58

  Привет всем участникам! интересный у вас сайт! Нашел сериальную базу кино: [url=http://kinofly.net/]сериал коломбо онлайн в хорошем качеств[/url] Здесь: [url=http://kinofly.net/fantastika/]фантастика 2018 смотреть бесплатно в хорошем[/url] 2017 онлайн лучшие фантастика список 2018 Здесь: смотреть новинки комедии 2017 в хорошем качестве http://kinofly.net/komediya/ список 2017 Здесь: [url=http://kinofly.net/melodrama/]смотреть лучшие новинки российских мелодрам[/url] мелодрама 2018 онлайн бесплатно в хорошем качестве список 2017 Здесь: http://kinofly...

 • WayneAbsor

  2018-03-16 04:17:53

  O cabelo é um tema emotivo e com a natureza humana o indivíduo da natureza, o que nós almejamos, não vamos poder ter e o que temos, não quero! Cabelos cacheados e quer reta, cabelos lisos e desejamos cacheados, morena e almejamos loira, loira e desejamos vermelho. Além disso, o lábio superior e o cabelo de uma mulher, tão valorizada como um presságio de beleza requintada em certas partes do planeta, é invectivado por nossa sociedade Ocidental. [url=https://ppr.pitt.edu/ojs/index.php/ppr/comment/view/93/0/13056]viva hair comprar[/url] [url=http://www2...

 • TimothyCom

  2018-03-15 17:31:44

  В интернете существует различное множество сайтов. [url=http://raskleika.by/newlist.html]Доска бесплатных объявлений.[/url] Сайт может быть личный, корпоративный, информационный. К последнему можно отнести интернет – [url=http://raskleika.by/newlist.html]доска бесплатных объявлений.[/url] На них и «держится», как показывает практика 90% всего рынка рекламных объявлений, как частного, так и коммерческого характера. [url=http://raskleika.by/newlist.html]Добавление объявлений[/url]на интернет – доски бесплатных объявлений уже вошло в повседневную практику...

 • NkolayKix

  2018-03-11 10:49:56

  На прошлой неделе исследовал содержание инета, неожиданно к своему удивлению обнаружил познавательный вебсайт. Вот он: [url=https://revocanda.com/]казино[/url] . Для нас этот ресурс оказал радостное впечатление. Хорошего дня!...

 • Sergioshous

  2018-03-11 07:55:23

  Наверняка каждый согласится, что с самых малых лет нужно приучать детей к носке исключительно качественной, полезной для ног обуви, в которой они будут себя чувствовать комфортно всегда и везде, подробнее об этом читайте на сайте [url=http://nalatty.com]nalatty.com[/url]...

 • AndroidSmunse

  2018-03-11 07:07:19

  Скачать прошивку для смартфона Huawei Nova 2 и программу для прошивки Android 8.0/8.1, 7.0/7.1, 6.0, 5.0 или Android 4.4/4.3 с инструкцией и отзывами на русском языке, последняя официальная версия [url=https://4apk.ru/gadgets/samsung/samsung-galaxy-note-8-vovsyu-nachali-obnovlyatsya.html]samsung galaxy s8 plus oreo[/url] [url=http://4apk.ru/gadgets/xiaomi/xiaomi-mi-7-pervoe-video.html][img]http://www.topoboi.com/large/201307/852.jpg[/img][/url] Прошивка для телефона Huawei Nova 2. Поделитесь страницей...

 • DanielAbady

  2018-03-10 03:25:41

  Привет всем участникам форума! прикольный у вас сайт! Нашел обширную базу кино: [b] смотреть новинки лучших комедий онлайн [/b] [url=http://kinofly.net/]http://kinofly.net/[/url] Здесь: фантастика в хорошем качестве hd http://kinofly.net/fantastika/ список 2018 Тут: [url=http://kinofly.net/komediya/]смотреть лучшие комедии 80 годов[/url] молодежные комедии список лучших смотреть 18 список 2018 Здесь: смотреть советские мелодрамы бесплатно в хорошем качестве http://kinofly.net/melodrama/ список 2017 Здесь: http://kinofly...

 • JustinPef

  2018-03-10 00:58:56

  [url=http://adultfriendfinder.com.xmatch.com][img]http://graphics.pop6.com/banners/aff/41174/40017_300x250.gif[/img][url=http://adultfriendfinder.com.xmatch.com]adultfriendfinder.com[/url]...

 • Sryuzxlp

  2018-03-08 07:22:43

  rechazar las enmiendas de totalidad que se presenten a los presupuestos y 176 para que salgan adelante las cuentas presentadas por el Gobierno.Por todo, el SUP pedirá explicaciones a la Dirección General de la Policía para.El ministerio público reclamaba a la entonces instructora Mercedes Alaya el archivo de la cau. [url=http://sabahatbukhari.com/sosd.asp?Zapatillas=reebok-mexico-online]reebok mexico online[/url] [url=http://www.rudrapurbazaar.com/seh.aspx?Zapatillas=asics-copero-s]asics copero s[/url] [url=http://sabahatbukhari...

 • vetlucciKT

  2018-03-07 12:21:06

  Дорогие друзья, Web Студия Paolo Vetlucci предлагает вам услуги по созданию веб-сайтов. [url=https://vetlucci.it/ru/services-ru/website-development-ru/landing-page-development-ru]Разработка landing page[/url] нашей IT Студией производится уже около 6 лет. За этот обширный срок мы получили весомый experience, позволяющий нам воплащать в жизнь объективно стоящие ресурсы. Мы внедряем исключительно высококонверсионные сайты. Вам нужно попробовать начать сотрудничать с нами, чтобы получить все преимущества и убедиться в разнице! Ожидаем вас среди наших постоянных клиентов...